Brama z plandeki, segmentowa, czy..? Jaka brama dla przemysłu?

Brama z plandeki, segmentowa, czy..? Jaka brama dla przemysłu?

Ile dzisiaj mamy obiektów przemysłowych dookoła siebie? Mnóstwo. Nie sposób ich dokładnie policzyć. Można jedynie postarać się o ich ugrupowanie pod względem przeznaczenia lub biorąc pod uwagę działalność firmy. Wszystkie obiekty przemysłowe muszą posiadać odpowiedni system ogrodzeń, w skład której będzie wchodzić brama z plandeki, aluminium, stali lub też innego rodzaju.

Dobór odpowiednich bram przemysłowych

Brama z plandeki czy też innego rodzaju brama przemysłowa charakteryzuje się wysoką trwałością i solidnością. Jej parametry techniczne są zupełnie inne, niż te bramy, które wybierane są do poszczególnych gospodarstw domowych. Dobierając bramę przemysłową należy wziąć pod uwagę wiele czynników, jak chociażby miejsce położenia (np. pole znajdujące się daleko od jakiejkolwiek cywilizacji lub centrum miasta), rodzaj działalności, potrzebna szerokość wjazdu, itp. Wybierając odpowiednią bramę z plandeki lub też z innego tworzywa nie można zapomnieć także o ilości zajmowanego miejsca, jak również miejsca, gdzie ma się ona znajdować (wnętrza budynku lub na zewnątrz).

Bramy segmentowe

Zanim poznamy bramę z plandeki, koniecznie należy dowiedzieć się czym są bramy segmentowe. Jest to typ uniwersalnego urządzenia, które może zostać zastosowany w wielu miejscach. Wyróżniają się dużą oszczędnością miejsca oraz możliwością otwierania w sposób pionowy. Wykonywane z samej stali, aluminium lub mieszanki tych materiałów, mogą być obsługiwane ręcznie, automatycznie lub też przy pomocy specjalnych czujników. Mogą występować bez izolacji termicznej lub też można je wzbogacić o ocieplenie wykonane z pianki poliuretanowej lub wełny mineralnej.

Przemysłowa brama z plandeki

Brama z plandeki najczęściej wykonywana jest z folii o gramaturze 650g/m2. Może występować w wersji całkowicie transparentnej lub też w wersji nieprzezroczystej. Do tego dostępna jest w kilku wersjach kolorystycznych. Wybór odpowiedniej kolorystyki znacznie wpływa na estetykę całego pomieszczenia. Jeżeli istnieje tylko taka możliwość, warto wykonać bramę z plandeki w połączeniu z folią przezroczystą, dzięki czemu będzie można zapewnić większy dostęp światła do poszczególnych pomieszczeń. Stosowane są w przypadku konieczności przegrody magazynu lub też jako przemysłowe kurtyny plandekowe. Zalecane są wtedy, jeżeli istnieje konieczność przegrody poszczególnych stanowisk pracy na mniejsze, np. ze względu na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa.

Bramy szybkobieżne

Oprócz bramy z plandeki, bardzo często mamy do czynienia z bramami szybkobieżnymi, które mogą być montowane wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. Cechujące się wysoką szczelnością, nie należą do najtańszych produktów. Dzięki nim można utrzymać stałą temperaturę w pomieszczeniach specjalnych, jak np. chłodnie. Mogą posiadać napęd ręczny lub automatyczny. Ze względu na szybkość pracy zaleca się wybieranie napędu automatycznego ze specjalnym czujnikiem, który przy napotkaniu przeszkody cofa rozwijanie lub zamykanie bramy.

Comments are closed.