Jabra speak 710 – doskonały zestaw głośnomówiący

Jabra speak 710 – doskonały zestaw głośnomówiący

Na różnego rodzaju konferencjach, czy spotkaniach biznesowych, a nawet po prostu na spotkaniach z pracownikami lub wśród współpracowników, coraz częściej wykorzystuje się zestawy głośnomówiące do przekazania jakiejś idei lub projektu. Jednym z nowszych modeli zasługujących na uwagę jest Jabra speak 710, zapewniający naprawdę dobrą jakość dźwięku. Dla jak dużych spotkań jest on przeznaczony? I jak w praktyczny sposób z niego korzystać, tak aby w pełni wykorzystać jego możliwości?

Zestaw jest przeznaczony dla grup do 6 osób, w takim gronie zapewnia najlepszą słyszalność, choć oczywiście można to grono nieco rozszerzyć. Choć dźwięk nieco straci na jakości docierając do większej grupy odbiorców, to nadal będzie zrozumiały. Urządzenie najlepiej umieścić na środku stołu, w odległości do 2 metrów od każdego z uczestników konferencji. W przypadku dużych spotkań, do 12 osób zebranych w jednym pomieszczeniu, zalecane jest użycie dwóch zestawów Jabra speak 710. Należy wtedy ustawić urządzenia po obu stronach stołu, tak aby zapewnić wszystkim jak najlepszą słyszalność i wyraźny dźwięk. Aby połączyć tymczasowo dwa zestawy, należy nacisnąć jednocześnie przycisk Link na obu urządzeniach, znajdujących się nie dalej niż 2 metry od siebie. Dzięki takiemu skonfigurowaniu, możemy cieszyć się konferencją z udziałem większej ilości osób. Odpowiednio większe spotkania wymagają użycia większej ilości urządzeń, jednak w instrukcji producenta nie znajdujemy wzmianki o tym, czy można w taki sposób połączyć więcej niż dwa urządzenia. Logiczny wydaje się wniosek, że nie powinno być z tym problemu, jednak przed kupnem określonej liczby zestawów, warto mimo wszystko zasięgnąć porady producenta.

Podczas korzystania z zestawu zalecane jest umieszczenie zestawu głośnomówiącego w pozycji pionowej do stojaka stołowego. Dzięki temu użytkownik będzie wyraźniej słyszał dźwięk skierowany w jego stronę. Urządzenie może być również używane do zapewnienia tła dźwiękowego prezentacji. Dzięki wspomnianemu wyżej ustawieniu dwóch głośników po obu stronach stołu, możemy się cieszyć głosem stereo wyświetlanej prezentacji. Zestaw głośnomówiący Jabra Speak 710 zapewnia około 15 godzin pracy przy 3-godzinnym ładowaniu baterii, więc czas pracy wydaje się całkiem długi w stosunku do czasu ładowania baterii. Poziom naładowania baterii można sprawdzić wciskając przycisk Battery status na urządzeniu. Wyświetli ono wtedy za pomocą diodek znajdujących się wokół głośnika stan baterii. Zestaw można podłączyć do komputera lub laptopa za pomocą technologii Bluetooth, używając USB dołączonego do zestawu. Odległość, na którą można oddalić głośnik od urządzenia, do którego jest podłączone, wynosi 30 metrów.

Zestaw głośnomówiący Jabra Speak 710 na pewno sprawdzi się w firmach, regularnie organizujących konferencje lub innego rodzaju spotkania z pracownikami, podczas których niezbędna jest dobra jakość dźwiękowa informacji przekazywanych za pomocą głośnika. Jeśli tak jest w Twojej firmie, być może warto wziąć pod uwagę to rozwiązanie.

Comments are closed.