Jak szybko usunąć brodawki?

Jak szybko usunąć brodawki?

Brodawki, czyli tak zwane ,,kurzajki”, są częstą przypadłością wielu ludzi. Zazwyczaj ich pojawienie się jest wynikiem chwilowej lub długotrwałej obniżonej odporności organizmu. Często dotyczy kobiet tuż przed rozpoczęciem miesiączki czy też osób podatnych na działanie wirusów. Występujące bowiem brodawki na stopie czy dłoni są zmianą wirusową. W czasie ich usuwania trzeba więc uważać, by wirusa kurzajki nie roznieść na zdrową skórę. Jak usunąć brodawki na stopie lub dłoni?

Jest kilka sposobów na skórę zaatakowaną przez brodawki:

• skorzystanie z lasera w gabinecie specjalistycznym

• zamrożenie brodawki preparatem dostępnym w aptece

• długotrwałe smarowanie brodawki płynem, który zmiękcza brodawkę i wpływa na jej oderwanie się od zdrowej części skóry

• domowy sposób: smarowanie brodawki sokiem z glistnika ziela jaskółczego

Małe i pojedyncze brodawki na stopie czy też dłoni można usunąć samemu w domu przy pomocy preparatów i leków dostępnych w każdej aptece. Kiedy jednak skóra dotknięta jest przez kilka rozsianych kurzajek, lepiej zdecydować się na wizytę u specjalisty. Na szczęście problem rozsianych po całym ciele kurzajek dotyczy niewielkiej ilości ludzi, którzy zmagają się z tą wirusową zmianą.

Pojawiające się na ciele kurzajki należy usuwać szybko, by nie dopuścić do rozprzestrzenienia się na większym obszarze skóry. Najczęściej brodawki atakują stopy lub dłonie, pojawiają się też na opuszkach palców i między palcami. Ich wzrost jest błyskawiczny, dlatego też raczej trudno zapobiec ich pojawieniu się.

Pierwszym objawem pojawienia się kurzajki jest zaczerwienienie skóry, pieczenie i swędzenie. Są to jednak objawy, które nie przynoszą szczególnie uciążliwych dolegliwości, dlatego też bardzo łatwo je zbagatelizować. Kurzajki pojawiają się w ciągu kilku dni i u niektórych pozostają takiej samej wielkości przez cały czas, ale u niektórych rozrastają się do dużych rozmiarów. Takie duże brodawki na stopach skutecznie uniemożliwiają prawidłowe chodzenie, natomiast na dłoniach wyglądają bardzo nieestetycznie.

Comments are closed.