Jednoosobowe firmy i działalności gospodarcze – leasing na samochód

Jednoosobowe firmy i działalności gospodarcze – leasing na samochód

Bez względu na to, czy prowadzimy jednoosobową działalność gospodarczą, czy dużą firmę zatrudniającą kilkadziesiąt czy kilkaset osób, możemy zdecydować się na leasing samochodowy. Obecnie większość przedsiębiorców bez żadnych problemów może pozwolić sobie na takie rozwiązanie. Dlaczego warto wybrać leasing?

Leasing to forma dzierżawy

Leasing to możliwość wydzierżawienia samochodu z prawem do jego wykupu po zakończeniu umowy. To bardzo opłacalna forma zewnętrznego finansowania, przy czym najlepiej zdecydować się na leasing operacyjny, bo on będzie najbardziej korzystny. Decydując się na takie rozwiązanie można zaliczyc do kosztów uzyskanie przychodu całej kwoty raty netto, VAT w tym wypadku może być odliczony w 100 albo 50%. Oczywiście z roku na rok zasady zaliczania rat leasingowych do kosztów uzyskania przychodu mogą się zmieniać, dlatego warto mieć to na uwadze. Leasing dla firmy jednoosobowej jest do uzyskania dużo łatwiejszy, niż kredyt, to dlatego tak dużo przedsiębiorców decyduje się na takie rozwiązanie. Umowę leasingową można podpisać dużo szybciej, co więcej w tym wypadku nie trzeba dopełniać tak wielu formalności. Nie jest też obowiązkowe wykazywanie zabezpieczenia czy dysponowania dużą zdolnością kredytową. To duże korzyści podatkowe, możliwość zakupienia samochodu po dużo niższej cenie, dlatego na pewno warto wziąć pod uwagę takie rozwiązanie.

Wybór samochodu firmowego

W przypadku leasingu można zdecydować się na dowolny samochód, bardzo opłacalne jest szczególnie branie pojazdów drogich, które kosztują powyżej 80 tys. złotych, bo amortyzacja wartości auta nie podleg żadnym limitom. Oznacza to, że wykupienie takiego samochodu na własność naprawdę się opłaca. W tym wypadku samochód możemy zyskać po dużo niższej cenie, niż ta rynkowa. Jaki samochód wybrać? Alfa romeo leasing nie jest złym rozwiązaniem, samochody tej marki są bardzo nowoczesne, szybkie i wygodne. Wiadomo, że w tym wypadku dużo zależy od naszych upodobań, oczekiwań oraz potrzeb firmy. Alfa Romeo w leasingu będzie na pewno dużo tańsza, tak więc opcja jest dobra. Po zakończeniu umowy można opcjonalnie wykupić pojazd po ustalonej uprzednio kwocie, ale jest też możliwość, aby podpisać kolejną umowę leasingową. Nie jest to złe rozwiązanie, jeśli zależy nam na tym, aby regularnie, co kilka lat wymieniać samochody firmowe na nowsze. Alfa romeo w leasing na pewno się opłaca. 

Kto dostanie leasing?

Chociaż firmy leasingowe są bardzo elastyczne i chętnie dzierżawią samochody firmom, to trzeba mieć na uwadze to, że niekoniecznie będzie nas obejmowała taka forma finansowania pojazdów. Jakie warunki trzeba spełniać? Decydując się na alfę romeo w leasingu, trzeba będzie przedstawić szereg dokumentów przedstawiających kondycję finansową biznesu. Oczywiście będzie to wymagane zazwyczaj od początkujących przedsiębiorców, firmy, które od kilku lat działają na rynku będą mogły przejść procedury uproszczone.

Comments are closed.