Obniżone libido i problemy z erekcją – jak sobie radzić?

Obniżone libido i problemy z erekcją – jak sobie radzić?

Brak popędu seksualnego oraz problemy z osiągnięciem erekcji, niestety wcale nie należą do rzadkości, prawda jest taka, że coraz więcej mężczyzn doświadcza takich dysfunkcji, chociaż nie wszyscy oczywiście otwarcie o tym mówią i się do tego przyznają. Zaburzenia erekcji mogą dotknąć mężczyzn w każdym wieku, a powody takiego stanu rzeczy mogą być różne.

Czemu mam problemy z erekcja?

Podłoże problemu z osiągnięciem i utrzymaniem wzwodu może być różne, dlatego warto dobrze zastanowić się, jakie jest tego źródło. Niekiedy naprawdę nie warto się przejmować na zapas, gdyż może okazać się, że wystarczy drobna zmiana nawyków żywieniowych, rezygnacja z używek lub większa ilość ruchu. Aktywność fizyczna oraz zdrowa zbilansowana dieta to podstawa. Stres i zmęczenie również bardzo negatywnie wpływają na sprawność seksualną i trzeba się niestety z tym liczyć. Ważne jest to, aby najpierw znaleźć przyczynę. Problemy z erekcją mogą mieć także osoby cierpiące na otyłość, nadciśnienie, zaburzenia hormonalne, po przebytych operacjach, urazach, panowie w starszym wieku. Dopiero, jak będziemy wiedzieć w czym rzecz, można zdecydować się na odpowiednie leczenie. Niekiedy farmakologia będzie wystarczająca i tabletki na potencję pomogą. Oczywiście nie każde tego typu środki zadziałają, jak należy. Warto mieć na uwadze to, żeby dopasować rodzaj tabletek do swoich potrzeb i charakteru problemu. Dobrą opcją będzie skonsultowanie się z lekarzem, dzięki temu zyskamy pewność, że tabletki na potencje będą skuteczne, ale co ważniejsze po prostu bezpieczne dla naszego zdrowia.

Czy tabletki to dobra opcja?

Obecnie rynek farmaceutyczny obfituje w różnego rodzaju tabletki na potencję, tak więc bez przeszkód można znaleźć środki wspomagające erekcję. Niemniej jednak nie każde środki będą bezpiecznie i skuteczne. Decydując się na zakup tabletek bez recepty, należy nazywać je suplementami, gdyż oficjalnie nie można nazwać je ani lekami, ani tabletkami. Takie produkty zazwyczaj mają naturalny, ziołowy skład, nie zawierają hormonów, działają słabiej, niż te sprzedawane w aptekach na receptę, mimo to także wykazują skuteczność. Preparaty na potencję bez recepty nie są złe, przy czym w tym wypadku trzeba przyjmować je regularnie, a na efekty kuracji trzeba będzie trochę poczekać. Aby moc zaobserwować pierwsze efekty, warto poczekać kilka tygodni. To czas optymalny do tego, aby móc osiągnąć zadowalające rezultaty.

Jak działają środki na erekcję?

Środki na erekcję to nic innego jak odpowiednie kompozycja ziół, witamin i aminokwasów, które mają za zadanie pozytywnie wpłynąć na układ krążenia, dzięki temu więcej krwi napływa do penisa i odbycie stosunku płciowego jest możliwe. Poszczególne środki różnią się od siebie składem, jedne nie zawierają hormonów, inne mają ich dużo. Tabletki mogą mieć składnik aktywny o różnym stężeniu i w zasadzie to jest jedyna różnica pomiędzy nimi. Leki na potencję mogą okazać się skutecznym wsparcie i bez wątpienia warto je przetestować.

Comments are closed.