Siłownik jest trwałym elementem

Siłownik jest trwałym elementem

Siłowniki wahadłowe to bardzo ważny element wykorzystywany w pracach technicznych. Istotą całego mechanizmu jest w tym przypadku wahadło, które pozwala elementowi na wykonanie obrotu. Nie jest to nigdy pełna wartość, ponieważ ruch wykonywany przez element może wynosić od 0 do 270 stopni. W niektórych mechanizmach nie sposób zastosować kąta na przykład 220 stopni, ponieważ dana maszyna ma poważne ograniczenia do na przykład 120 stopni kąta obrotu. Wówczas w takich przypadkach siłowniki wahadłowe są wspierane przez łopatki a wszystko po to, by na tym oprzeć siłę kierunku, dzięki czemu urządzenie może bez problemu obracać się w lewo i prawo. W ten sposób odprowadza się między innymi sprężone powietrze, ale to już w zależności od ogólnego kierunku obrotu, jaki został zastosowany.

Różne wymiary

siłowniki wahadłowe, mają więc różne wymiary zewnętrzne, po to by można było je dopasować bez problemu do kilku różnych mechanizmów, dzięki czemu ich praca jest ułatwiona. Zazwyczaj tego typu siłowniki stosuje się jednak w urządzeniach, które nie wymagają szczególnego obciążenia, mogą one być wbudowane na przykład w manipulatory przemysłowe. Wszystko musi funkcjonować a żeby tak było to do tego rodzaju mechanizmów, dokłada się inny rodzaj siłownika. Problem jest, jednak że siłownik musi pracować przy minimalnym obciążeniu i jego kultura pracy nie może być uciążliwa, ponieważ inaczej ulegnie on awarii.

Żadnych ograniczeń

Siłownik wahadłowy nie ma takich fizycznych ograniczeń, przez co może być traktowany jako moduł uzupełniający w razie, gdyby inny rodzaj siłownika po prostu nie dał sobie rady z pracą.

W praktyce więc mamy do czynienia z bardzo nietypowymi zależnościami, które faktycznie przy złym zaprogramowaniu mogą ze sobą kolidować. Siłownik wahadłowy eliminuje tego typu niezgodności, pozwalając na konkretną pracę na pełnych obrotach. Mamy więc możliwość znacznej regulacji mocy, ale wpływ na obciążenie jest mniej więcej taki sam. To właśnie dzięki temu ten element wykazuje się tak dużą bezawaryjnością, przez co nie trzeba go wymieniać może pracować w trybie ciągłym.

Comments are closed.