Usługi psychologa – prywatnie czy w ramach NFZ?

Usługi psychologa – prywatnie czy w ramach NFZ?

Zdecydowałeś się na usługi psychologa? Nie wiesz, czy wybrać się do specjalisty, który przyjmuje w ramach NFZ czy prywatnie? Poniższy artykuł może pomóc Ci w podjęciu ostatecznej decyzji, dlatego zachęcamy do krótkiej lektury!

Usługi psychologa w ramach NFZ

Zwykle, gdy potrzebujemy fachowego wsparcia, swoje kroki kierujemy do placówek działających w ramach NFZ. Jest to zrozumiałe, ponieważ wydawać by się mogło, że posiadanie ubezpieczenia i odprowadzanie składek upoważnia nas do darmowej pomocy. Jednak praktyka pokazuje, że jest wręcz inaczej, a to, czy dostaniemy się do psychologa, nie jest takie oczywiste. W publicznej placówce zdrowia będziemy musieli zmierzyć się z długim czasem oczekiwania w kolejce, brakami personalnymi i wieloma innymi problemami.

Usługi psychologa prywatnie

Psycholog Mokotów to alternatywa dla psychologów przyjmujących w ramach NFZ. Czy tutaj mamy szansę na szybkie wsparcie? Okazuje się, że tak. Pomimo tego, że za wizytę będziemy musieli zapłacić, to pomoc oferowana jest tutaj od ręki. Czas oczekiwania na wizytę liczony jest w godzinach lub dniach, nigdy w tygodniach czy miesiącach. Co więcej, do dyspozycji mamy najlepszych fachowców z branży, co oznacza, że zapewniamy sobie najlepsze wsparcie.

Na jakie usługi zdecydować się ostatecznie? Lepiej skorzystać z usług psychologa w ramach NFZ czy prywatnie? Widać, że zdecydowanie lepszym rozwiązaniem są usługi psychologa przyjmującego prywatnie. Jednak ostateczna decyzja należy do każdego z nas.

Comments are closed.