Zaburzenia sensoryczne należy leczyć

Zaburzenia sensoryczne należy leczyć

Proponuj swojemu dziecku bardzo dużo zabaw ruchowych, które angażują cały układ ruchowy i jednocześnie wspomagają prawidłową integrację zmysłową. Ale także równocześnie usprawniają pracę kory mózgowej turlanie, wspinanie, podskoki, pajace i tego typu ćwiczenia mają ogromny wpływ na polepszenie koordynacji ogólnej. Dziecko z zaburzeniami integracji sensorycznej powinno ruszać się niezwykle dużo i stale mieć możliwość gimnastykowania układu nerwowego. Bez tego będzie bardzo ciężko poradzić sobie z występującymi nieprawidłowościami, które przecież znacząco przeszkadzają w normalnym, codziennym funkcjonowaniu.

Do zabawy można użyć także przedmiotów jak leczy się dziecko z zaburzeniami integracji sensorycznej.

Koniecznie do zabawy z dzieckiem używaj nie tylko plastikowych, kolorowych zabawek, ale także włączaj przedmioty codziennego użytku, materiały i masy. Dzięki temu wzbogacą się doznania dotykowe twojej pociechy, tak aby jego zmysły miały możliwość rozwijania się, to bardzo ważne. Podczas zabawy użyj takich akcesoriów jak drewniane łyżki, metalowe miski, kasztany, ryż, wata i papier ścierny. To właśnie takie przedmioty rozwiną układ czuciowy twego maluszka, a przy okazji wzbogacą jego wyobraźnię i pozwolą zapomnieć o problemach koordynacyjnych. dziecko z zaburzeniami integracji sensorycznej wręcz musi uprawiać jakiś sport w grupie i tutaj świetnym rozwiązaniem będą wschodnie sztuki walki. Przykładowo karate to dyscyplina, w której bardzo ważnym elementem jest ćwiczenie prawidłowej koordynacji ciała i ruchów. Jest to sport dla każdego dziecka. Jest to dyscyplina wielopłaszczyznowa, stawia na intensywny rozwój całego ciała.

Dodatkowo jest niezwykle przyjazna dla stawów i wspomaga ciągła naukę. Aby trenować karate trzeba naprawdę wiele się nauczyć, dlatego jest to wspaniała okazja do ćwiczenia układu nerwowego. dziecko z zaburzeniami integracji sensorycznej powinno współpracować z grupą, uczyć się kontaktów międzyludzkich od najmłodszych lat. Pozwól także dziecku na samodzielność.

Comments are closed.